نقد کتاب. نوشهر

با حضور منتقدان و شاعران برتر مازندران

نقد و بررسی کتاب
«میراث تو فقط ایستادن است»
به گزارش تابناک، دیشب منتقدان و شاعران برتر مازندران طی مراسمی در محل سالن کنفرانس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان نوشهر به نقد و بررسی کتاب «میراث تو فقط ایستادن است» نوشته میثم متاجی که عنوان یکی از پرفروش‌ های کتاب در این دوره از نمایشگاه بین‌المللی را به خود اختصاص داد، پرداختند.
در این جلسه نقد و بررسی، جلیل قیصری از نور، کیوان ملکی از قائم‌شهر، حامد رمضانی از نور، عقیل زروک از محمودآباد، سعیده خادملو از فریدونکنار، حسین میری از قائم‌شهر و همچنین امیر کریمی، سیدکمال نصر، مصیب رضوی، مهدی فضلی (مجری برنامه) و کیوان قنبری همگی از حوزه شهرستان‌های نوشهر و چالوس به‌عنوان شخصیت‌های ممتاز و برتر شعر و نویسندگی و نقادی حضور داشتند.

کیوان ملکی ، شاعر و مسئول انجمن قلم شمال کشور در حاشیه این مراسم با اشاره به اینکه کتاب «میراث تو فقط ایستادن است» در حوزه شعر امروزی بود، اظهار کرد: این اثر دارای کارکردهای خاص خودش است و آن چیزی که بیشتر از همه در این کتاب به چشم می‌خورد کاربرد شعر امروزی در حوزه ادبیات از منظر روایت،گفتار و لحن است.

ملکی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مازندران خاستگاه شعر مدرن و امروزی ایران است، بر پایه باورها و زیست‌بوم این منطقه و شاکله ادبیات مدرن دنیا بنا شده
است.

این شاعر و منتقد برتر مازندران بیان کرد: شکل‌های تازه و جدیدی از کلاف‌ها با زبان عاطفه و تخیل در کتاب «میراث تو فقط ایستادن است» به کار رفته است و به ادبیات و زیست‌بوم منطقه شکل و رویی تازه می‌بخشد و همچنین طراوت و سرزندگی در واژه‌ها به چشم می‌خورد.


در ادامه میثم متاجی نویسنده و مولف کتاب «میراث تو فقط ایستادن است» نیز با تاکید بر اینکه معتقدم شعر را باید برای مردم سرود، اظهار کرد: شعر نباید آن‌ چنان ساده و یا بیش از حد پیچیده باشد بلکه باید به گونه‌ای باشد که برای تمامی اقشار مردم قابل فهم و درک باشد.

وی در پایان درباره نقد و بررسی نخستین کتاب خود از سوی شاعران، نویسندگان و منتقدان برتر استان مازندران افزود: در این جلسه دیدگاه‌های منتقدان از جنبه‌های محتوایی، ساختار، بومی‌شناسی و ارتباط مولف با محیط‌زیست شمال کشور و تاثیرگذاری اشعار این کتاب از نظر عاطفی مورد نقد و بررسی قرار گرفت و در مجموع
مثبت ارزیابی شد.
 
 
/ 1 نظر / 92 بازدید